plenfrdeitptrues

Pojedź do Panamy

kierunek panama

Wyjedź z nami do Panamy!

Tutaj możesz dowiedzieć się jak się zapisać do diecezjalnej grupy Panama 2019

Cel naszego wyjazdu jest taki, by w ekipie, którą stworzymy przeżyć i doświadczyć piękna Kościoła i wyciągnąć z ŚDM ile tylko się da. Wychodzimy z przekonania, że najwięcej dobra i radości może wydarzyć się wtedy, kiedy jesteśmy razem, więc taki mamy plan na ten wyjazd!

 

 

Wersja A

Kiedy jedziemy?

ŚDM składają się z dwóch części: zasadnicza to wydarzenia centralne, tym razem w mieście Panama, w których weźmiemy udział. Wcześniej odbywają się Dni w Diecezjach. Jednak ze względu na przelot, nasza grupa będzie uczestniczyć tylko w małej ich części. Ale za to pobędziemy w Panamie nieco dłużej, bo na 2 dni po ŚDM zatrzymamy się w pięknym miejscu, żeby podsumować ten czas. Startujemy 19 stycznia, a lądujemy 31 stycznia.

Ile to kosztuje?

Wszystko razem, czyli bilet lotniczy, pakiet pielgrzyma (A+) – zawierający wyżywienie i transport podczas ŚDM, transport na lotnisko i z lotniska, do Berlina i w Panamie, tzw. pakiet polski i opolski, ubezpieczenie, nocleg poza ŚDM kosztuje 4800 zł.

 

 

Wersja B

Kiedy jedziemy?

ŚDM składają się z dwóch części: zasadnicza to wydarzenia centralne, tym razem w mieście Panama, w których weźmiemy udział. Wcześniej odbywają się Dni w Diecezjach. Jednak ze względu na przelot, nasza grupa będzie uczestniczyć tylko w małej ich części. Ale za to będziemy mieć więcej czasu na to by pobyć w którejś parafii, odpocząć i podsumować to, co wydarzyło się podczas ŚDM Reasumując: w tej wersji nasz wyjazd trwa od 19 stycznia do 4 lutego.  

 

Ile to kosztuje?

W tej wersji wszystko razem, czyli bilet lotniczy, pakiet pielgrzyma (A+) – zawierający wyżywienie i transport podczas ŚDM, transport na lotnisko i z lotniska, do Berlina i w Panamie, tzw. pakiet polski i opolski, ubezpieczenie, nocleg poza ŚDM kosztuje w przybliżeniu 5500 zł. Cenę podajemy w przybliżeniu, dlatego, że nie są nam jeszcze dokładnie znane koszty pobytu w parafii po ŚDM.

 

Na jaką wersję można się zapisać?

W tym czasie miejsca wolne są jedynie na wersję A.

Wersjami jednak można się zamieniać, tzn. jest możliwość żeby osoby, które zapisały się na krótszy wyjazd chciały zostać w Panamie na dłużej mogą się zamienić z osobami, które zapisały się na wyjazd dłuższy, a chcą wracać wcześniej (tj. 31 stycznia). Ta zasada działa w obie strony. W zamianach pomożemy, natomiast nie możemy ich zagwarantować.  

 

Do kiedy trzeba się zapisać?

Im prędzej tym lepiej! A zapisując się trzeba wpłacić zaliczkę (1000 zł) na konto 36 1240 1633 1111 0010 1779 6014 (Diecezja Opolska, ul. Książąt Opolskich 19, 45-005 Opole) z dopiskiem "Panama - imię i nazwisko". Decydująca jest kolejność wpłat zaliczki.

 

W jakim wieku muszę być, żeby móc pojechać?

Musisz być – jak sama nazwa mówi - młodzieżą, czyli mieć więcej niż 15 i mniej niż 35 lat. Chyba, że jesteś księdzem i bierzesz ze sobą młodzież. A jak nie masz jeszcze 18 lat, to musisz mieć pełnoletniego opiekuna tej samej płci (ze względu na zamieszkanie).

 

Czy potrzeba wizę?

Nie. Także luz…

 

Także nie ma co zwlekać! Zapisy poniżej:

 

Ostatnio zmienianypiątek, 15 June 2018 20:00
Więcej w tej kategorii: O ŚDM Panama »