plenfrdeitptrues

Jak przygotować się na Ławkę?

jak się spakować x1
Jeśli masz wątpliwości jak przygotować się na Ławkę Festiwal, to tu spieszymy z podpowiedzią, bo wiemy co przed wyjazdem jest zawsze najtrudniejsze – pakowanie.

Co należy zabrać ze sobą na Ławkę Festiwal:

  • śpiwór, materac lub karimatę, namiot oraz wszystko, co potrzebne do spania na dworze,
  • kubek i miseczkę – przydadzą się na zupę i ciepłe napoje,
  • sztućce – trzeba czymś tą zupę zjeść,
  • lekką odzież przeciwdeszczową - z pogodą nigdy nie wiadomo,
  • krem z filtrem i nakrycie głowy - nie chcemy przecież wrócić spaleni,
  • legitymację szkolną/studencką oraz zgodę rodziców, jeżeli jesteś niepełnoletni
  • leki na własne dolegliwości.

Oprócz informacji o niezbędnych rzeczach chcemy Wam nieco przybliżyć festiwalową infrastrukturę. Jak już pewnie wiecie cały Festiwal będzie odbywał się w kościele i na placu kościelnym w Opolu–Winowie. Pole namiotowe będzie rozciągało się dookoła kościoła. Nie musicie się martwić o część związaną z higieną, ponieważ przygotowaliśmy specjalny kontener z kabinami prysznicowymi, a jeśli chodzi o toalety to zapewniamy „stacjonarne” w salkach pod kościołem.

Ważna sprawa: jedzenie! Będziemy serwować jeden ciepły i pożywny posiłek na dzień, a oprócz tego bułkę i wrzątek do śniadania i kolacji. Wszystkie inne dodatki do bułki przywieźcie ze sobą. Najlepiej takie, które się nie popsują, zanim zostaną skonsumowane. Organizujemy jeszcze jakąś wspólnotową lodówkę - jak sie uda, to będzie można tam skitrać to, co nie lubi wysokich teperatur.

Skoro spotkanie jest najważniejsze to oczywiście nie może zabraknąć festiwalowej kawiarenki, z której będzie można korzystać w czasie trwania Festiwalu. Weźcie ze sobą jakieś drobniaki, a my zrobimy wszystko, żeby było tanio. Jak barszcz.

Przygotowujemy też dla Was strefę napełniania telefonów, a dla maturzystów (jako, że w tym czasie objawi się to, na co z niecierpliwością i podekcytowaniem czekacie) strefę maturzysty z komputerem i odstresowaczami, gdzie będzie można zapisać się na każdą uczelnię świata. Nawet do WMSD na przykład.

Czekamy na Was! Do zobaczenia!

Czytaj dalej...

Ławka Festiwal 2019

Po kilku deszczowych i pochmurnych miesiącach wreszcie wyszło słońce. Temperatura wzrasta, a to oznacza tylko jedno – zbliżają się wakacje! Zmęczeni dłużącym się rokiem szkolnym? My bardzo, ale już wiemy co będziemy robić na początku lipca i mamy nadzieję, że WY dołączycie do nas!

Tradycyjnie z wybawieniem przychodzi do nas Ławka! Ale ta będzie niezwykła. Oczywiście wszystkie najważniejsze dla nas wartości zostaną zachowane – Spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem. Jednakże tej niesamowitej okazji do odpoczynku i nabrania sił będą towarzyszyć równie niesamowite okoliczności.

Od 3 do 7 lipca zapraszamy Was na Ławkę Festiwal do Winowa! Chcemy, abyście na maxa poczuli festiwalowy klimat, dlatego będziemy spać w namiotach. Tylko sobie wyobraźcie… Rano budzą Was ptaszki, promienie słońca przedzierają się do namiotu, kawka, śniadanko – brzmi jak dobry początek dnia, prawda? A wieczorem śpiewanko z gitarką, ognisko i gwiazdy nad głową.

A co jeszcze w programie? M.in. inspirujące spotkania z gośćmi, warsztaty, koncerty, modlitwa, nabożeństwa, Msze Święte oraz prowadzona przez nas profesjonalna kawiarenka.

Kiedy

3-7 lipca (od środy do niedzieli).

Gdzie

Opole-Winów. Nasze pole namiotowe mieści się na placu przy kościele.

Dla kogo?

Dla studentów i uczniów szkół średnich.

Jaki koszt?

130zł od osoby.

Jak się zapisać?

Przez formularz, który znajdziesz poniżej. Koniecznie zapoznaj się z regulaminem - uczestnictwo w Festiwalu oznacza, że akceptujesz nasz >> REGULAMIN. Natomiast niepełnoletni muszą zabrać ze sobą >> ZGODĘ RODZICÓW.

Czytaj dalej...

Lednica 2019

Jedź z nami na Lednicę! :D

Kiedy?

1 czerwca 2018. Spotykamy się 1.06.2019 o 3:30 pod Centrum Duszpasterstwa Młodzieży (pl. A. Mickiewicza 1, Opole) i jedziemy autokarem na pola Lednickie. Planowany powrót – rano w niedzielę. 

Ile to kosztuje?

Koszt wyjazdu wynosi 80 zł.

Jak zapłacić?

Przelewem na konto 36 1240 1633 1111 0010 1779 6014 (Diecezja Opolska ul. Książąt Opolskich 19, 45-005 Opole; z dopiskiem Lednica_imię _nazwisko).

Co trzeba ze sobą zabrać?

Wszystko na Lednicy dzieje się pod gołym niebem więc trzeba zabrać ze sobą: coś do siedzenia na ziemi, wygodne buty, ciepłą odzież, płaszcz przeciwdeszczowy, krem z filtrem UV, nakrycie głowy, wodę i jedzenie oraz lekarstwa na własne dolegliwości.

Czytaj dalej...

Ławka PNP 2019 - relacja

Niedziela Palmowa oprócz bycia Niedzielą Palmową jest również naszym wielkim świętem - Światowym Dniem Młodzieży. Tego dnia młodzi na całym świecie spotykają się i świętują, więc i my tak zrobiliśmy! Można powiedzieć, że byliśmy o krok do przodu, bo obchody 34. Dnia Młodzieży zaczęliśmy już dzień wcześniej, tj. w sobotę 13 kwietnia. Około 350 młodych zjechało się na teren seminarium w Opolu, gdzie czekała na nich Ławka PNP. Uczestnicy przy rejestracji otrzymali tzw. “pakiety pielgrzyma”, a w nich ławkowe gadżety, m.in. naklejki, ołówki, obrazki oraz broszurkę z wybranymi punktami adhortacji Christus Vivit. Program był wypełniony co do minuty. Od początku nie brakowało gwiazdorskich atrakcji - odwiedziła nas Agnieszka Chylińska z YouTube'a, a chwilę później na scenie rozpoczęło się Łukasz Knosala Show! Ks. Łukasz zaprosił do swojego “programu” nietuzinkowych gości - pana Michała Fitę oraz s. Małgorzatę. Uczestnicy podczas obu wywiadów mogli posłuchać o nawróceniu, szukaniu powołania, przyjaźni oraz cichej służbie Bogu. Chwilę po dwunastej wszyscy zebrali się w kościele seminaryjnym, aby uczestniczyć we Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. bp Andrzeja Czai. W procesji z darami została wniesiona posynodalna adhortacja apostolska Christus Vivit, mówiąca o młodzieży oraz rozeznawaniu powołania. Kolejnym punktem programu, nie licząc przerwy na pyszne naleśniki, była konferencja z ks. Knosalą. Był to moment, w którym mogliśmy się dowiedzieć, o co właściwie chodzi z hasłem tegorocznej Ławki PNP, prostym i krótkim “OK”. Ksiądz Knosala wyjaśnił czym było “okay” w ustach młodej Maryi - decyzją na wypełnienie się woli Bożej. Po konferencji uczestnicy udali się w różne zakamarki budynku, aby w grupach przedyskutować to, co przed chwilą usłyszeli, stwierdzić co czyni ich oryginalnymi i wyjątkowymi oraz zastanowić się czy znają już swoje powołanie i drogę życiową. Po inspirującej pracy z innymi młodymi przyszedł czas na kolejną porcję niemalże telewizyjnej rozrywki. Na godzinę przenieśliśmy się do Panamy, miejsca tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Uczestnicy, którzy w tym roku wzięli udział w ŚDM w Panamie zaprezentowali się na scenie podczas quizu! Poprzez zdjęcia, filmiki, kalambury czy kartonowe rebusy mogli przekazać widowni swoje wspomnienia i doświadczenia nabyte podczas podróży na inny kontynent. Punktem kulminacyjnym Ławki PNP było wieczorne nabożeństwo. W jego czasie rozważaliśmy słowa Maryi “niech mi się stanie według słowa twego”, prosiliśmy Pana o pomoc w rozeznaniu naszej drogi, uświadomienie sobie, że oprócz naszych osobistych marzeń, wszyscy mamy jedno wspólne marzenie, które nazywa się Jezus. Pod koniec czuwania delegacje z każdej parafii otrzymały z rąk biskupa adhortacje przeznaczone do wspólnego czytania i analizowania z młodymi. Ławka zakończyła się późnym wieczorem, a młodzi, pełni emocji wrócili do swoich parafii, aby tam następnego dnia wziąć czynny udział w mszach świętych i w pełni świętować 34. Światowy Dzień Młodzieży. 

Czytaj dalej...

Wielkanocne Spotkanie Młodych

Hejka!

Jeśli nie wiesz jak dobrze roczpocząć tegoroczną majówkę, to mamy dla Ciebie propozycję! ?

30 kwietnia w Jemielnicy spotykamy się na Wielkanocnym Czuwaniu Młodzieży.
Startujemy o 19.00, a kończymy jakoś przed północą.
Zapisy: nie ma. Zbieracie ekipę i po prostu przyjeżdżacie.
Koszt: free.
Do zobaczenia!

Czytaj dalej...

Ławka PNP

Hejka!

Zbliża się nasze największe święto! W każdą sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży. W tym roku ta data wypada na 13 kwietnia i właśnie wtedy zapraszamy was na Ławkę PNP do kościoła seminaryjnego w Opolu.

Zapisy

Możecie zapisać się na to wydarzenie w formularzu poniżej.

Kiedy dokładnie spotkamy się na Ławce?

W sobotę przed Niedzielą Palmową, czyli 13 kwietnia 2019.
Startujemy o 10.00, a kończymy o 21.30. Bądźcie jednak wcześniej by zarejestrować się w recepcji. Podamy jeszcze od kiedy będzie ona czynna.

Gdzie?

W auli nad kościołem seminaryjnym przy ul. Drzymały 1 w Opolu.

Jaki jest koszt?

10 zł.

Dla kogo?

Dla studentów i młodzieży szkół średnich. 3 gimnazjum też się łapie.

O co chodzi w tym spotkaniu?

Po pierwsze żeby się spotkać w takiej wielkiej ekipie młodych ludzi z całej diecezji. Po drugie żeby świętować XXXIV Światowy Dzień Młodzieży i rozkminić to, co napisał do nas Papież. Po trzecie żeby pomagać sobie wzajemnie w drodze do Pana Jezusa. 
Jak na ŚDM w Panamie było spotkanie młodzieży z Papieżem tak podczas naszego lokalnego ŚDM będziemy mieli okazję do spotkania z pasterzem naszej diecezji czyli z biskupem Andrzejem Czają. 
Bardzo liczymy na Waszą obecność. Przyjedźcie i weźcie ze sobą jak najwięcej znajomych, żebyśmy spędzili ten dzień jak najlepiej i żeby jak najwięcej z nas mogło wyciągnąć z niego same dobre spotkania i wspomnienia.
Tylko nie zapomnij się zapisać! Zapisy potrwają do 10 kwietnia do godziny 20.00.

Do zobaczenia!

Formularz poniżej

Czytaj dalej...

Diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Dopada Cię depresja przedmaturalna? Wciągnięty w wir nauki czy może wyznajesz filozofię chillout? Niezależnie od tego jakie masz podejście do matury, zawsze przydatna będzie pomoc z Góry ;) Dlatego zapraszamy Cię na Diecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę, która odbędzie się 24 kwietnia. W programie m.in. konferencja i Msza Święta w Bazylice, a zapisywać można się u katechetów szkolnych. Czekamy na Ciebie!

Program

10.00 modlitwa w kaplicy Cudownego Obrazu

11.00 konferencja w auli o. Kordeckiego

12.00 przerwa

13.00 Msza święta w Bazylice

Zapisy

Formularz wypełnia opiekun grupy.

 

Czytaj dalej...